Ubezpieczenie operacji na zwierzętach

Bild zeigt apathischen Labrador Retriever

Bild zeigt Taschenrechner [kalkulator] [Informacja wstępna]

Niemcy posiadają około 30 milionów zwierząt domowych, dwie trzecie z tego to koty i psy. W zależności od gatunku nie można bagatelizować nawet bieżących kosztów> karma, szczepienia, często obligatoryjna kastracja ew. Podatki (pies) – to wszystko bardzo szybko się sumuje w pokaźne kwoty, dlatego dobrze jest posiadać rezerwy na posiadanie „luksusu”, jakim jest zwierzę domowe. Bardzo często również zwierzęta domowe chorują lub bywają poszkodowane w wypadkach. To może doprowadzić bardzo szybko do ogromnego obciążenia finansowego: operacja i opieka pooperacyjna nad zwierzęciem może bardzo szybko osiągnąć pułap 1.500,– EUR i wykracza daleko poza granice miesięcznego budżetu niejednej rodziny. Kto chce być zapobiegawczy i uniknąć niespodziewanych obciążeń dodatkowymi kosztami powinien zastanowić się nad wykupieniem polisy ubezpieczeniowej na koszty leczenia zwierzęcia. Bardzo ważne jest przy tym, aby z różnorodnych wariantów ubezpieczenia wybrać te, które w Państwa indywidualnym przypadku będą najrozsądniejsze. Należy wziąć pod uwagę zarówno elastyczność finansową jak również sposób chowania zwierzęcia (kot tapczanowiec, czy obieżyświat) i ewentualne inne czynniki ryzyka.

Ponadto ubezpieczenia często różnicowane są na leczenie pełne i operacyjne, tu często dodatkowo ubezpieczenie wyłącznie dla powikłań powypadkowych, ale na wszystkie niezbędne operacje. Istnieją warianty z udziałem własnym, często uzależnione od wieku zwierzęcia. Jako iż istniejące choroby zwierzęcia są często wykluczane z ochrony ubezpieczeniowej, decyzja o zawarciu ubezpieczenia powinna być podejmowana już w wieku szczenięcym zwierzęcia.

Przypadkiem szczególnym są ubezpieczenia dla koni. Ze względu na ich wielkość i czułość koszty leczenia są często niewspółmiernie wyższe aniżeli w przypadku psów czy kotów, dlatego eksperci gorąco polecają zawarcie takiego ubezpieczenia.
Ale również tutaj należy rozważyć własne potrzeby i dokładnie porównać różne modele ubezpieczeń.

W naszym archiwum znajdziecie Państwo szczegółowy artykuł, który ukazał się w Biuletynie miejscowym i urzędowym „Wir in Weilerswist“.

Quelle: [P] + [E]